Kontaktinformation för grundutbildningen vid IGP

Studierektor

Nils-Erik Heldin, telefon 018-471-4679, studierektorGU@igp.uu.se.

Nils-Erik Heldin är också kontaktperson vid IGP för studenter med barn och studenter med funktionshinder.


Kursadministration

Sofia Bodare, kurssamordnare, 018-471 3830, sofia.bodare@igp.uu.se

Kristin Peisker, kurssamordnare, 018-471 4594, kristin.peisker@igp.uu.se

Gunilla Tibbling, kursadministratör, 018-471 4669, gunilla.tibbling@igp.uu.se

Suzanne Ahlstav Hernandez, kursadministratör, 018-471 4809, suzanne.ahlstav@igp.uu.se

Katarina Larsson, kursadministratör, 018-471 4472, katarina.larsson@igp.uu.se



Har ni frågor gällande våra masterprogram kan ni kontakta:

mastermolmed@igp.uu.se – Masterprogrammet Molekylär Medicin

mastermolmed@igp.uu.se – Masterprogrammet Forensisk Vetenskap

mastermednucl@igp.uu.se – Masterprogrammet Medicinsk Nuklidteknik



Vi lägger in kursinformation för IGP:s registrerade studenter i

Studentportalen

PingPong

 

Kontaktpersoner sommaren 2018

Under sommaren nås följande personer vid IGP:s grundutbildning:
 

vecka kontakt e-post telefon kommentar
26 Kristin Peisker,
Nils-Erik Heldin   
kristin.peisker@igp.uu.se,
nils-erik.heldin@igp.uu.se
018-4714594
073-5930225
Kristin på plats mån–ons
27 Nils-Erik Heldin nils-erik.heldin@igp.uu.se 073-5930225 
28 Katarina Larsson Katarina.Larsson@igp.uu.se 018-471 4472  Katarina på plats mån-ons
29 Ingen på plats
30 Kristin Peisker kristin.peisker@igp.uu.se 018-4714594 från 24/7
31 Kristin Peisker kristin.peisker@igp.uu.se 018-4714594
31 Kristin Peisker
Sofia Bodare              
kristin.peisker@igp.uu.se
sofia.bodare@igp.uu.se
018-4714594
018-4713830

 

Foto: studenter under föreläsning


Projektkatalogen
Här presenteras tillgängliga studentprojekt vid institutionen.


 

Projektplansformulär